El Terminali Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

El terminallerinin hangisinin ihtiyacınıza uygun olduğuna karar vermek için el terminalinin kullanım amacı önemlidir çünkü uygun el terminali seçimi işletmenin yaklaşık 5-6 yıllık yatırımına doğrudan etki eder bu yüzden doğru el terminali seçimi her zaman önemli bir karardır.


İnternet Bağlantısına İhtiyacınız Var mı ?

Bu kararı almak için cihazı nerede kullanacığınızı düşünmeniz gerekir.Eğer sahada da kullanacaksanız kesinlikle 3G’li almanızı öneririz.


Barkod Okuyucuya İhtiyacınız Var mı? 1D Okuyuculu mu 2D okuyuculu mu almalısınız?

Eğer ürününüz barkodlu bir ürünse barkod okuyuculu bir el terminali satın almalısınız. Barkodlu bir ürünle işiniz yok ise barkodsuz bir el terminali satın alabilirsiniz.Eğer ileride 2D barkoda geçme ihtimaliniz varsa baştan 2D alın, yok hiçbir zaman gerekmeyeceğinden eminseniz 1D alın.


 Kabzalı El Terminali mi? Kabzasız El Terminali mi almalısınız?

Eğer işiniz yüksek raflarda ise kabzalı el terminali almanızı öneririz ama mobil saha satış, sıcak satış, soğuk satış, kargo otomasyonu, saha servis otomasyonu gibi çözümlerde kullanacaksanız, kabzasız almanızı öneriyoruz.

El Terminalinde Marka Tericihi

Özellikle dünya çapında markalar olan M3,Zebra, Motorola, Datalogic, Honeywell, CMT gibi markaları tercih etmeniz size büyük avantaj sağlayacaktır. Alacağınız el terminalinin Türkiye’de yetkili servisi var mı ? bu soru önemlidir çünkü el terminalinde bir sorun olduğunda ilk ulaşacığınız kişi yetkili servisdir bu yüzden önemlidir.


Hala Karar Veremediyseniz Hemen Bizi Arayın 0212 854 00 54